Produkte > CHEMI-CON > EKZN350ELL182MK35S
EKZN350ELL182MK35S
EKZN350ELL182MK35S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RAD T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.472 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.12 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN350ELL182MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RAD T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.472 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.12 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN350ELL182MK35S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN350ELL182MK35S EKZN350ELL182MK35S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 1800uF 20% Tol.
auf Bestellung 741 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKZN350ELL182MK35S EKZN350ELL182MK35S Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 1800uF 20% Tol.