Produkte > CHEMI-CON > EKZN500ELL122MM20S
EKZN500ELL122MM20S
EKZN500ELL122MM20S Chemi-Con
KZNLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1200uF 20% Tol.
auf Bestellung 238 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN500ELL122MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.872 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.12 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN500ELL122MM20S EKZN500ELL122MM20S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.872 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.12 A @ 100 kHz
auf Bestellung 101 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EKZN500ELL122MM20S EKZN500ELL122MM20S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 1200uF 20% Tol.