Produkte > CHEMI-CON > EKZN500ELL821ML20S
EKZN500ELL821ML20S
EKZN500ELL821ML20S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 820uF 20% Tol.
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN500ELL821ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.842 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.07 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN500ELL821ML20S EKZN500ELL821ML20S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.842 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.07 A @ 100 kHz
auf Bestellung 248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKZN500ELL821ML20S EKZN500ELL821ML20S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50V 820uF 20% Tol.