Produkte > CHEMI-CON > EKZN630ELL101MH15D
EKZN630ELL101MH15D
EKZN630ELL101MH15D Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 100uF 20% Tol.
auf Bestellung 1070 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL101MH15D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 100 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL101MH15D EKZN630ELL101MH15D Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 100uF 20% Tol.
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKZN630ELL101MH15D EKZN630ELL101MH15D Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 100 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz