Produkte > CHEMI-CON > EKZN630ELL121MH20D
EKZN630ELL121MH20D
EKZN630ELL121MH20D Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 120uF 20% Tol.
auf Bestellung 214 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL121MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 77 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN630ELL121MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL121MH20D EKZN630ELL121MH20D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952477.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 120uF 20% Tol.
auf Bestellung 649 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKZN630ELL121MH20D EKZN630ELL121MH20D Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 77 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz