Produkte > CHEMI-CON > EKZN630ELL182ML40S
EKZN630ELL182ML40S
EKZN630ELL182ML40S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RAD T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.214 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 100 kHz
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL182ML40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RAD T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.214 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.69 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL182ML40S EKZN630ELL182ML40S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1800uF 20% Tol.