Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZN6R3ELL682ML20S
EKZN6R3ELL682ML20S
EKZN6R3ELL682ML20S United Chemi-Con
53523916652d6c547a9dde-1128902.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3V 6800uF 20% Tol.
auf Bestellung 485 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN6R3ELL682ML20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.7625 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.25 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN6R3ELL682ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN6R3ELL682ML20S EKZN6R3ELL682ML20S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.7625 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.25 A @ 100 kHz