Produkte > CHEMI-CON > EKZN800ELL391MK25S
EKZN800ELL391MK25S
EKZN800ELL391MK25S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.105 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz
auf Bestellung 6395 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN800ELL391MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.105 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN800ELL391MK25S EKZN800ELL391MK25S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80V 390uF 20% Tol.