Produkte > CHEMI-CON > ELBG250ELL602AM25S
ELBG250ELL602AM25S
ELBG250ELL602AM25S Chemi-Con
LBGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6000UF 25V RADIAL TH
Tolerance: 0%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 938 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBG250ELL602AM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6000UF 25V RADIAL TH, Tolerance: 0%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBG250ELL602AM25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBG250ELL602AM25S ELBG250ELL602AM25S Hersteller : Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6000uF 25V AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ELBG250ELL602AM25S ELBG250ELL602AM25S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6000uF 25V AEC-Q200