Produkte > CHEMI-CON > ELBG350ELL142AK25S
ELBG350ELL142AK25S
ELBG350ELL142AK25S Chemi-Con
LBGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 1400 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1926 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBG350ELL142AK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1400UF 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 1400 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBG350ELL142AK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBG350ELL142AK25S ELBG350ELL142AK25S Hersteller : Chemi-Con LBGLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 1400uF
Produkt ist nicht verfügbar
ELBG350ELL142AK25S ELBG350ELL142AK25S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35Volts 1400uF