Produkte > CHEMI-CON > ELBG350ELL272AK40S
ELBG350ELL272AK40S
ELBG350ELL272AK40S Chemi-Con
LBGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 35V RADIAL TH
Tolerance: 0%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz
auf Bestellung 925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBG350ELL272AK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 35V RADIAL TH, Tolerance: 0%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 27 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBG350ELL272AK40S ELBG350ELL272AK40S Hersteller : Chemi-Con LBGLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 35V AEC-Q200
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELBG350ELL272AK40S ELBG350ELL272AK40S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 35V AEC-Q200