Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELBK250ELL532AM20S
ELBK250ELL532AM20S
ELBK250ELL532AM20S United Chemi-Con
LBK_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 5300uF +30% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 187 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBK250ELL532AM20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5300UF 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5300 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.125 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBK250ELL532AM20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBK250ELL532AM20S ELBK250ELL532AM20S Hersteller : Chemi-Con LBK_Series.pdf Description: CAP ALUM 5300UF 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 29mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5300 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.125 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 100 kHz