Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELBK350ELL252AL20S
ELBK350ELL252AL20S
ELBK350ELL252AL20S United Chemi-Con
LBK_Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 2500uF +30% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 481 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBK350ELL252AL20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2500UF 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.6875 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBK350ELL252AL20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBK350ELL252AL20S ELBK350ELL252AL20S Hersteller : Chemi-Con LBK_Series.pdf Description: CAP ALUM 2500UF 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.6875 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz