Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELBK350ELL452AM25S
ELBK350ELL452AM25S
ELBK350ELL452AM25S United Chemi-Con
NIPC_S_A0004676428_1-2524753.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 4500uF +30% Tol. AEC-Q200
auf Bestellung 381 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBK350ELL452AM25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4500UF 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4500 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.38 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBK350ELL452AM25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBK350ELL452AM25S ELBK350ELL452AM25S Hersteller : Chemi-Con LBK_Series.pdf Description: CAP ALUM 4500UF 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4500 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.38 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz