Produkte > CHEMI-CON > ELBV250ELL153AM40S
ELBV250ELL153AM40S
ELBV250ELL153AM40S Chemi-Con
ChemiCon_952023_LBVLL_e-3313219.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 15000uF Tol 20% 18x40mm AEC-Q200
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBV250ELL153AM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 25V RADIAL TH, Tolerance: 0%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.635 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBV250ELL153AM40S ELBV250ELL153AM40S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010158338_1-2524727.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 15000uF 25V
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELBV250ELL153AM40S ELBV250ELL153AM40S Hersteller : Chemi-Con LBVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 15000UF 25V RADIAL TH
Tolerance: 0%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.635 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1 A @ 100 kHz