Produkte > CHEMI-CON > ELBV350ELL762AMN3S
ELBV350ELL762AMN3S
ELBV350ELL762AMN3S Chemi-Con
LBVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7600UF 35V RADIAL TH
Tolerance: 0%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 7600 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.295 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 251 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBV350ELL762AMN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 7600UF 35V RADIAL TH, Tolerance: 0%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 7600 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.295 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBV350ELL762AMN3S ELBV350ELL762AMN3S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_LBVLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 7600uF Tol 20% 18x31.5mm AEC-Q200
auf Bestellung 2496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELBV350ELL762AMN3S ELBV350ELL762AMN3S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0010158338_1-2524727.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 7600uF