Produkte > CHEMI-CON > ELE-500ELL101MHB5D
ELE-500ELL101MHB5D
ELE-500ELL101MHB5D Chemi-Con
LE_LL_e-2887600.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50V
auf Bestellung 1671 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELE-500ELL101MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 189 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELE-500ELL101MHB5D ELE-500ELL101MHB5D Hersteller : Chemi-Con LE-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 189 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1943 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 24
ELE-500ELL101MHB5D ELE-500ELL101MHB5D Hersteller : United Chemi-Con LE_LL_e-2887600.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50V