Produkte > FESTO CORPORATION > ELGC-BS-KF-60-200-12P
ELGC-BS-KF-60-200-12P
ELGC-BS-KF-60-200-12P Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: SPINDLE AXIS
Packaging: Bulk
Type: Linear Axis (Without Motor)
Accuracy: ±10µm
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Stroke Length: 7.874" (200.00mm)
Ingress Protection: IP40
Speed: 31.50 in/s (800.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Acceleration: 15.00 m/s²
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELGC-BS-KF-60-200-12P Festo Corporation
Description: SPINDLE AXIS, Packaging: Bulk, Type: Linear Axis (Without Motor), Accuracy: ±10µm, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Stroke Length: 7.874" (200.00mm), Ingress Protection: IP40, Speed: 31.50 in/s (800.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Acceleration: 15.00 m/s².