Produkte > CHEMI-CON > ELHS4H1VSN271MR40S
ELHS4H1VSN271MR40S
ELHS4H1VSN271MR40S Chemi-Con
LHSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 475V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 475 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0592 A @ 50 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELHS4H1VSN271MR40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 475V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 475 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0592 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELHS4H1VSN271MR40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELHS4H1VSN271MR40S ELHS4H1VSN271MR40S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 20% 475V Long Life