Produkte > CHEMI-CON > ELHS4H1VSN471MR60S
ELHS4H1VSN471MR60S
ELHS4H1VSN471MR60S Chemi-Con
LHSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 475V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 475 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9315 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELHS4H1VSN471MR60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 475V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 475 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.05 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9315 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELHS4H1VSN471MR60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELHS4H1VSN471MR60S ELHS4H1VSN471MR60S Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 20% 475V Long Life
Produkt ist nicht verfügbar
ELHS4H1VSN471MR60S ELHS4H1VSN471MR60S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 20% 475V Long Life