Produkte > CHEMI-CON > ELHS501VSN271MR45S
ELHS501VSN271MR45S
ELHS501VSN271MR45S Chemi-Con
LHSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1021 A @ 50 kHz
auf Bestellung 103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELHS501VSN271MR45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1021 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELHS501VSN271MR45S ELHS501VSN271MR45S Hersteller : Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 20% 500V Long Life
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELHS501VSN271MR45S ELHS501VSN271MR45S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 20% 500V Long Life