Produkte > CHEMI-CON > ELHS501VSN391MR60S
ELHS501VSN391MR60S
ELHS501VSN391MR60S Chemi-Con
LHSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.87 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.6741 A @ 50 kHz
auf Bestellung 125 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELHS501VSN391MR60S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.461" (62.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.87 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.6741 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELHS501VSN391MR60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELHS501VSN391MR60S ELHS501VSN391MR60S Hersteller : Chemi-Con LHSN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 20% 500V Long Life
Produkt ist nicht verfügbar
ELHS501VSN391MR60S ELHS501VSN391MR60S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700628_1-2524874.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 20% 500V Long Life