Produkte > CHEMI-CON > ELXG101VSN222MR50S
ELXG101VSN222MR50S
ELXG101VSN222MR50S Chemi-Con
LXGN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.88 A @ 100 kHz
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXG101VSN222MR50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.88 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXG101VSN222MR50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXG101VSN222MR50S ELXG101VSN222MR50S Hersteller : Chemi-Con LXGN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200UF 100V
Produkt ist nicht verfügbar
ELXG101VSN222MR50S ELXG101VSN222MR50S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02110_1-2524760.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200UF 100V