Produkte > CHEMI-CON > ELXG350VNN682MQ40T
ELXG350VNN682MQ40T
ELXG350VNN682MQ40T Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 50 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.24 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4192 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXG350VNN682MQ40T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 50 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.24 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4192 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXG350VNN682MQ40T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXG350VNN682MQ40T ELXG350VNN682MQ40T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-471472.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 35 Volt