Produkte > CHEMI-CON > ELXM221VSN122MA45S
ELXM221VSN122MA45S
ELXM221VSN122MA45S Chemi-Con
LXMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.17 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXM221VSN122MA45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.17 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXM221VSN122MA45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXM221VSN122MA45S ELXM221VSN122MA45S Hersteller : United Chemi-Con -471737.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 220 Volt