Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXM401VSN151MQ30S
ELXM401VSN151MQ30S
ELXM401VSN151MQ30S United Chemi-Con
LXMN_e-2509149.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 400 Volt
auf Bestellung 131 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXM401VSN151MQ30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2584 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXM401VSN151MQ30S ELXM401VSN151MQ30S Hersteller : Chemi-Con LXMN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 400 Volt
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXM401VSN151MQ30S ELXM401VSN151MQ30S Hersteller : United Chemi-Con LXMN-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 880 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2584 A @ 50 kHz