Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXM401VSN181MR30S
ELXM401VSN181MR30S
ELXM401VSN181MR30S United Chemi-Con
LXMN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.01 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4443 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXM401VSN181MR30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.01 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4443 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXM401VSN181MR30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXM401VSN181MR30S ELXM401VSN181MR30S Hersteller : United Chemi-Con LXMN_e-2509149.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 180uF 400 Volt