Produkte > CHEMI-CON > ELXM401VSN271MA30S
ELXM401VSN271MA30S
ELXM401VSN271MA30S Chemi-Con
LXMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.31 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8733 A @ 50 kHz
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXM401VSN271MA30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.31 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8733 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXM401VSN271MA30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXM401VSN271MA30S ELXM401VSN271MA30S Hersteller : Chemi-Con LXMN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXM401VSN271MA30S ELXM401VSN271MA30S Hersteller : United Chemi-Con LXMN_e-2509149.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400 Volt