Produkte > CHEMI-CON > ELXR401LGC682MEH0M
ELXR401LGC682MEH0M
ELXR401LGC682MEH0M Chemi-Con
57370848552d6c6116e74d-1219328.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.850" (174.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 27.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 38.22 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXR401LGC682MEH0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.850" (174.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 27.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 38.22 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ELXR401LGC682MEH0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXR401LGC682MEH0M ELXR401LGC682MEH0M Hersteller : United Chemi-Con 57370848552d6c6116e74d-1219328.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 400 Volt