Produkte > CHEMI-CON > ELXR451LGN822MFK0M
ELXR451LGN822MFK0M
ELXR451LGN822MFK0M Chemi-Con
57370848552d6c6116e74d-1219328.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 7.638" (194.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 32 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 44.8 A @ 3 kHz
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXR451LGN822MFK0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 7.638" (194.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 32 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 44.8 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ELXR451LGN822MFK0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXR451LGN822MFK0M ELXR451LGN822MFK0M Hersteller : United Chemi-Con 57370848552d6c6116e74d-1219328.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8200uF 450 Volt