Produkte > CHEMI-CON > ELXS161VSN102MR25S
ELXS161VSN102MR25S
ELXS161VSN102MR25S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.75 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS161VSN102MR25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.75 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS161VSN102MR25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS161VSN102MR25S ELXS161VSN102MR25S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 160Volts Snap-In
Produkt ist nicht verfügbar
ELXS161VSN102MR25S ELXS161VSN102MR25S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952508.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 160Volts Snap-In