Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXS201VSN102MP50S
ELXS201VSN102MP50S
ELXS201VSN102MP50S United Chemi-Con
LXSN_e-2509139.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200Volts Snap-In
auf Bestellung 292 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS201VSN102MP50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.45 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.675 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS201VSN102MP50S ELXS201VSN102MP50S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200Volts Snap-In
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXS201VSN102MP50S ELXS201VSN102MP50S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.45 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.675 A @ 50 kHz