Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXS201VSN122MQ50S
ELXS201VSN122MQ50S
ELXS201VSN122MQ50S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-794625.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 200Volts Snap-In
auf Bestellung 370 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS201VSN122MQ50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.17 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS201VSN122MQ50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS201VSN122MQ50S ELXS201VSN122MQ50S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.17 A @ 50 kHz