Produkte > CHEMI-CON > ELXS201VSN182MA40S
ELXS201VSN182MA40S
ELXS201VSN182MA40S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.81 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.715 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS201VSN182MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.81 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.715 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS201VSN182MA40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS201VSN182MA40S ELXS201VSN182MA40S Hersteller : United Chemi-Con al-lxslug-e-140701-515431.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 200Volts Snap-In