Produkte > CHEMI-CON > ELXS251VSN122MR50S
ELXS251VSN122MR50S
ELXS251VSN122MR50S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS251VSN122MR50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.56 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS251VSN122MR50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS251VSN122MR50S ELXS251VSN122MR50S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952508.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 250Volts Snap-In