Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXS251VSN152MA45S
ELXS251VSN152MA45S
ELXS251VSN152MA45S United Chemi-Con
al-lxslug-e-140701-515431.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 250Volts Snap-In
auf Bestellung 172 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS251VSN152MA45S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.34 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS251VSN152MA45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS251VSN152MA45S ELXS251VSN152MA45S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.34 A @ 50 kHz