Produkte > CHEMI-CON > ELXS251VSN182MA50S
ELXS251VSN182MA50S
ELXS251VSN182MA50S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.8MF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.98 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.97 A @ 50 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS251VSN182MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.8MF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.98 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.97 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS251VSN182MA50S ELXS251VSN182MA50S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e-2509139.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 250Volts Snap-In
auf Bestellung 290 Stücke:
Lieferzeit 164-168 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXS251VSN182MA50S ELXS251VSN182MA50S Hersteller : United Chemi-Con al-lxslug-e-140701-515431.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 250Volts Snap-In