Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXS251VSN471MP40S
ELXS251VSN471MP40S
ELXS251VSN471MP40S United Chemi-Con
LXSN_e-2509139.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250Volts Snap-In
auf Bestellung 183 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS251VSN471MP40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.415 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS251VSN471MP40S ELXS251VSN471MP40S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.673" (42.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.415 A @ 50 kHz
auf Bestellung 179 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXS251VSN471MP40S ELXS251VSN471MP40S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 250Volts Snap-In