Produkte > CHEMI-CON > ELXS401VSN271MP45S
ELXS401VSN271MP45S
ELXS401VSN271MP45S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.29 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8447 A @ 50 kHz
auf Bestellung 954 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS401VSN271MP45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.870" (47.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.29 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8447 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS401VSN271MP45S ELXS401VSN271MP45S Hersteller : United Chemi-Con LXSN_e-2509139.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400Volts Snap-In
auf Bestellung 187 Stücke:
Lieferzeit 169-173 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXS401VSN271MP45S ELXS401VSN271MP45S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400Volts Snap-In