Produkte > CHEMI-CON > ELXS401VSN391MQ45S
ELXS401VSN391MQ45S
ELXS401VSN391MQ45S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.63 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3309 A @ 50 kHz
auf Bestellung 345 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS401VSN391MQ45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.63 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3309 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS401VSN391MQ45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS401VSN391MQ45S ELXS401VSN391MQ45S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02115_1-2524750.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 400 Volt