Produkte > CHEMI-CON > ELXS401VSN391MR35S
ELXS401VSN391MR35S
ELXS401VSN391MR35S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3023 A @ 50 kHz
auf Bestellung 398 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS401VSN391MR35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.61 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3023 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS401VSN391MR35S ELXS401VSN391MR35S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 400Volts Snap-In
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXS401VSN391MR35S ELXS401VSN391MR35S Hersteller : United Chemi-Con LXSN_e-2509139.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 400Volts Snap-In