Produkte > CHEMI-CON > ELXS401VSN561MA40S
ELXS401VSN561MA40S
ELXS401VSN561MA40S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.13 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.0459 A @ 50 kHz
auf Bestellung 397 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS401VSN561MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.13 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.0459 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS401VSN561MA40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS401VSN561MA40S ELXS401VSN561MA40S Hersteller : United Chemi-Con al-lxslug-e-140701-515431.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 400Volts Snap-In