Produkte > CHEMI-CON > ELXS451VSN151MQ30S
ELXS451VSN151MQ30S
ELXS451VSN151MQ30S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3299 A @ 50 kHz
auf Bestellung 370 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS451VSN151MQ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3299 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS451VSN151MQ30S ELXS451VSN151MQ30S Hersteller : Chemi-Con LXSN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 450Volts Snap-In
auf Bestellung 272 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXS451VSN151MQ30S ELXS451VSN151MQ30S Hersteller : United Chemi-Con al-lxslug-e-2019-1799738.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 150uF 450Volts Snap-In