Produkte > CHEMI-CON > ELXV101ELL121MK25S
ELXV101ELL121MK25S
ELXV101ELL121MK25S Chemi-Con
LXV_Series-3476441.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 100 Volt
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV101ELL121MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 364 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV101ELL121MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV101ELL121MK25S ELXV101ELL121MK25S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 364 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV101ELL121MK25S Hersteller : United Chemi-Con al-lxv-e-140701-594307.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 100 Volt