Produkte > CHEMI-CON > ELXV250ELL272ML30S
ELXV250ELL272ML30S
ELXV250ELL272ML30S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 25 Volt
auf Bestellung 378 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV250ELL272ML30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.757 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.51 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV250ELL272ML30S ELXV250ELL272ML30S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 25 Volt
auf Bestellung 428 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ELXV250ELL272ML30S ELXV250ELL272ML30S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.757 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.51 A @ 100 kHz