Produkte > CHEMI-CON > ELXV250ERC471MJ20S
ELXV250ERC471MJ20S
ELXV250ERC471MJ20S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 62 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 689 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV250ERC471MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 62 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 689 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV250ERC471MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV250ERC471MJ20S ELXV250ERC471MJ20S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 470uF 25 Volt