Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ELL122MK35S
ELXV350ELL122MK35S
ELXV350ELL122MK35S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1200UF 35V
auf Bestellung 735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ELL122MK35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 27 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.115 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.23 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ELL122MK35S ELXV350ELL122MK35S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.115 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.23 A @ 100 kHz
auf Bestellung 421 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
ELXV350ELL122MK35S ELXV350ELL122MK35S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1200UF 35V