Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ELL152MK40S
ELXV350ELL152MK40S
ELXV350ELL152MK40S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 35 Volt
auf Bestellung 430 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ELL152MK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.46 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ELL152MK40S ELXV350ELL152MK40S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.46 A @ 100 kHz
auf Bestellung 366 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
ELXV350ELL152MK40S Hersteller : United Chemi-Con al-lxv-e-140701-594307.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1500uF 35 Volt