Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ELL221MH20D
ELXV350ELL221MH20D
ELXV350ELL221MH20D Chemi-Con
LXV_Series-3476441.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 35 Volt
auf Bestellung 166 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ELL221MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 256 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ELL221MH20D ELXV350ELL221MH20D Hersteller : United Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 256 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz