Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ELL272ML40S
ELXV350ELL272ML40S
ELXV350ELL272ML40S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.866 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.11 A @ 100 kHz
auf Bestellung 416 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ELL272ML40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.866 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.11 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV350ELL272ML40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ELL272ML40S ELXV350ELL272ML40S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700UF 35V
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV350ELL272ML40S ELXV350ELL272ML40S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700UF 35V